KONYA FIRMALARI - LISTE 60

N-PAR OTOMOTİV DÖKÜM MAKİNA SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ.

N-PAR Otomotiv Döküm Makina Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. 2000m² kapalı olmak üzere 3000m² lik bir alanda hizmet vermektedir. Yeni Dökümciler Sanayi bölgesinde, profesyonel ekibi ile N-PAR, son teknolojiyi kullanarak üretim yapmaktadır. Bunlar arasında CNC dik torna tezgahları, INDUTHERM ergitme ocakları, UNIVERSAL matkap torna tezgahları ve otomatik döküm kaplama hatları bulunmaktadır. Yurtiçi ve yurtdışında geniş müşteri ağına sahip olan N-PAR, müşterilerine online olarak da hizmet verebilmektedir...

Production of brake drum

Herstellung von Bremsenglocken   [Git »]

NAİLSAN ISITMA BUJİLERİ

  [Git »]

NAKE CİVATA;toptan Civata vida

NAKE CİVATA;toptan Civata vida, toptan Gijon ve tij, toptan U bağlantı ankraj, toptan çelik vida metrik pul, toptan segman gijon, toptan akıllı vida çelik dübel, toptan perçin rondela, toptan demir pul demir cıvata, toptan sac vidası ağaç vidası,cıvata toptancısı,

  [Git »]

NANO METAL ÇELİK KONSTRÜKSİYON İNŞAAT

Nano Metal endüstriyel yapılardan, idari binalara, müstakil konutlardan, köprülere birçok yapı türünü anahtar teslimi olarak yapmaktadır. Anahtar teslimi işlerin yanı sıra çelik konstrüksiyon imalat ve montajı yapan firmamız faaliyetlerini ISO 9001:2008 kalite standartlarında yürütmektedir.

Nano Metal Industrial buildings, administrative buildings, detached houses, bridges, many buildings as a turnkey delivery. In addition to turnkey works, our company, which manufactures and assembles steel construction, carries out its activities in ISO 9001: 2008 quality standards.

  [Git »]

NASİP OTOMOTİV VE PETROL ÜRÜNLERİ SAN.VE TİC.A.Ş.

Halen Nasip Otomotiv ve Petrol Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. adı altında faaliyetini sürdüren ve bir aile şirketi olan firmamız 1983 yılında Nasip Otomotiv olarak ticari hayatına başlamıştır. Kurumsallaşma adına çalışmalar yapmaktadır. İlk Üretimine Eski Sanayi Çarşısında araçlarda kullanılan paspas ve asansör parçası üreterek başlamıştır. Firmamızın üretim konusu kauçuk ve kauçuktan mamullerdir. Hali hazırdaki üretime ve satışımıza konu olan ürün çeşitlerimiz; Çadır gergi lastiği, fındık patoz makinesi lastikleri ve ithalat yoluyla yurtdışından getirmiş olduğumuz sırt, yanlık, butil, nitril, epdm, silikon ve viton vb. kauçukların satışıdır. Şu andaki fiili kapasitemiz yıllık 500 ton kauçuğun ham ve işlenmiş seklinde satışından ibarettir. Kalite ilgili çalışmalarımız ar-ge safhasında olup faaliyet konumuzla alakalı gerekli kalite belgelerinin alınması için gerekli çalışmalar devam etmektedir. Kauçuk ve mamulleri alanında Ülke geneline hitap edilmekte olup pazarda kendimize yer edinmeye çalışmaktayız. Ülke dışına herhangi bir satışımız bulunmamaktadır. İşletmemiz MSA Limited Şirketi adındaki kardeş kuruluşu ile Atık Kauçuktan geri dönüşüm sistemi kurmak suretiyle yıllardır değerlendirilemeyen ve atıl kalan eski araç lastiklerini geri dönüşüm sağlayarak ülke ekonomisine kazandırmak için Büsan Özel Organize Sanayinde bir çalışma yapmaktadır ve hedef olarak bu hususta kendini geliştirmeyi planlamaktadır. Ayrıca Bir Alman firması ile geri dönüşüm tozu, ikinci el kauçuk makineleri, ikinci el kauçuk üzerine ortaklık yapılmıştır. İlerleyen zamanda bu ortaklığın Konya’da imalat üzerine yatırım tesis edilmesi hedeflenmiştir.

Production of finished and semi-finished rubbers

Herstellung von Fertig und halbfertig Gummi   [Git »]

Natamak Ic ve Dis Ticaret Ltd Sti

Oto yedek parca,kamyon motor yedek parcalari,discilik malzemeleri satisi,ithalat,ihracati

company is the leading supplier of truck engine spare parts,dental products

  [Git »]

NATURMEK GIDA İNŞAAT TURİZM SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ.

Ekmek İmali.

Bread production

Brot   [Git »]

NAZHAN İNŞAAT GIDA VE NAKLİYAT İÇ VE DIŞ TİCARET LTD.ŞTİ.

1997 Yılında Nazhan İnşaat Gıda Nakliyat İç ve Dış Ticaret Ltd. Şti. Olarak kurulan firmamız 2000 yılından itibaren şekerleme sektörüne ATAHAN markası ile girmiştir. Firmamız muhtelif akide şekeri, mevlana şekeri ile lokum ve cezerye imalatı yaparak Büsan Sanayi Organize sanayide 500 m2 lik fabrikasında üretimine başlamıştır. Her zaman " insanlar en iyisine layıktır. " felsefesi ile çalışmalrına devam eden firmamız Türkiye 'nin yedi bölgesinde oluşturduğu bayii ağı ile müşterilerine en kısa zamanda en iyi hizmeti verme konusunda kendisi ile yarış halindedir. 2007 yılına geldiğinde firma, müşteri memnuniyeti ile artan talepleri karşılamak amacı ile fabrika üretim alanını 1500 m2 'ye çıkartmış ve üretim teknolojisine baştan aşağı yenileyerek doğal gazlı buharlı pişirme sistemine geçirmiştir. lokum ve cezeryede cidarlı buhar krom nikel pişirme kazanları, şekerde ise buharlı continius sistem pişirme ile teknolojinin en son geldiği noktadaki pişirme sistemleri ile faaliyetine devam etmektedir. 2008 yılında Türkiye de ilk defa çift kulak sargılı dolgulu aromalı bonbon şekerini BONİTOS markası ile ayrıca pillow bag ambalajlı bonbon şekeri NAZBON markası ile siz değerli müşterilerimizin damak zevkine sunmuştur. Hizmet ve kaliteyi hijyen şartlar ile sunarken firmamız aldığı Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı gıda üretim ve ISO 9001 ile ISO 22000 yönetim ve üretim uygunluk sertifikaları ile hizmetlerini belgelendirmiştir.

Our company had been established in 1997 under the name of construction business, food, transport Imp & Exp LTD; has been dealing on confectionery in the name of ATAHAN since 2000. Our firm is manufacturing several confectionery products as following items:sugar candy,Mevlana sugar,Turkish delight and cezerye (paste with nut) at the factory stuated at 500m² in Busan industrial area. Our firm has a decleration that " humen are worthy of the best and quality all the time" has been going on producing its owen production and serving at the seven reions of Turkey with his marketing line. In 2007, our company had to moderinized itself according to its popilarity and demands taken by the Customers and wide its manufacturing area from 500m² to 1500m² and it has become Steam continuous system on cooking. It has steanless cooking pans all its products. In 2008 in Turkey our company producted firts time double twist centre-filled aroma bonbon in the name of BONİTOS besides serving pillow bag bonbon with the name of NAZBON to our customers taste. Our company has hygienic environment so it has got ISO 9001 AND ISO 22000 CERTIFCATES .

Herstellung von lokum   [Git »]

NE-KA YAPI İNŞAAT PETROL ÜRÜNLERİ TİC.VE SAN.A.Ş.

İnşaat Müteahhitlik Hizmetleri.

Building contracting

Herstellung von Steinfußboden, Bordüren, Eis   [Git »]

NEBA YEM FABRİKASI - FEED PRODUCTION

karma yem , Yem Katkı Maddeleri Ve Yalama Taşı İmali.

Feed , Feed additives and salt stone for animals

Köder , Herstellung von Süssigkeiten und Lokum   [Git »]

NECATİ GÜNGÖR OTOMOTİV

  [Git »]

NECİPOĞULLARI İNŞAAT BETON TAŞ YAPI ELEMANLARI İNŞ.MALZEMELERİ TAAHHÜT GIDA MADDELERİ KIRTASİYE TAŞI

Necipoğulları; 1975 yılında baba Necip KULAKSIZ tarafından Ordu'nun Ünye ilçesinde taş parke üretimi ile faaliyetine başlamış, 1984 yılında ikinci kuşak hizmet bayrağını devralmıştır. Daha sonra şirket merkezi Konya'ya taşınmıştır. Necipoğulları'na ait Konya merkez ve Cihanbeyli'deki fabrikalarda beton parke, bordür, oluk ve büz gibi beton elemanları üretilmektedir. Alanının öncü kuruluşlarından olan Necipoğulları alışılagelmiş, sıradan beton elemanları üretme anlayışının yerine, kaliteli ve aynı zamanda estetik seçenekler de sunmayı tercih ederek AB standartlarında beton elemanları üretmekte ve günümüz insanının beklentilerine cevap vermektedir. Necipoğulları, çevre düzenlemesi alanlarında ihtiyacınız olan hizmeti sunmaktatır. Zerafetin gözü okşadığı Necipoğulları beton elemanları,TSE ve CE belgeli üretim kalitesiyle, başta belediyeler ile diğer kamu kurumları olmak üzere, özel sektör tarafından da tercih edilmektedir. Necipoğulları aynı zamanda ISO 9001, ISO 14001 ve OHSAS 18001 belgelerine sahiptir. Necipoğulları; profesyonel yönetim anlayışı, deneyimli kadrosu ve yüzlerce referansıyla güvenilirliğini ispatlamış ve sektörün öncüsü olmuştur.

Manufacture of stone parquet, bordure and ice

Herstellung von Heimtextilien   [Git »]

NEMUTLU POMPA DÖKÜM MÜHENDİSLİK SAN.VE TİC.A.Ş.

Firmamız ana konusu dökümcülük olmak üzere Osman Nemutlu tarafından 1975 yılında Nemutlu Döküm ismiyle Meram Sanayide 400 metre kare kullanım alanı ile faaliyetine başlamıştır. Uzun yıllar bu işine yoğun bir şekilde ama kaliteden ödün vermeden devam etmiştir. 1989 yılında firma kendisini büyüterek dik milli pompa ve sondaj işletmeciliği işine başlamış; kalitesi ve kabiliyeti ile çok kısa bir sürede sektörde önemli bir konuma sahip olmuştur. 1992 yılından sonra işletme alanını 1200 metrekareye çıkarmıştır. Firma 2000 yılı başlarında kurumsal bir aile şirketi haline getirilmiştir. Şirketin yeni adı NEMUTLU POMPA DÖKÜM MÜH. SAN. VE TİC.AŞ. olarak tescil edilmiştir. Aynı yıllarda şirket dalgıç pompa imalatına başlamış, yine kısa sürede sektörde kalitesi ve üretim güvencesi ile söz sahibi olmuştur. Firma 2006 yılı ortalarında Büsan Org. San. Böl.’sindeki kendi fabrika binasına taşınmıştır. Firmamız şu anda kapalı fabrika alanı 7000 metrekare, açık alanı ise 4000 metrekare olmak üzere 11000 metrekarelik modern bir alanda faaliyetine devam etmektedir. Firmamız kendi ürettiği tüm makinelerdeki parçaları kendisi dökmekte, işlemekte ve üretmektedir. Şirketimizin Yön.Krl.Baş.’lığı halen Osman NEMUTLU tarafından yürütülmektedir. Firmamız kuruluşundan itibaren her zaman teknolojiyi takip etmiş ve bunu müessesesine tatbik etmeyi ilke haline getirmiştir. Firma bu amaç ile her zaman dünya standartları çerçevesinde üretim yapmaya gayret göstermektedir. Bu sebepten dolayı 2008 yılında ISO 9001:2000, TSE 11146 belgelerini almış ve CE İşaretini ürünlere iliştirmek için faaliyete tamamlamıştır.

Our company was established by Mr. Osman Nemutlu in 1975 under the name of Nemutlu Casting Company undertaking casting as its main business activity at a production area of 400 square meters in Meram industrial area. The company continued, effectively, with the casting activity for many years by observing strict quality measures on its products. In 1989, the company widened its production by investing on vertical shaft turbine pumps and water-well drilling activities. Thanks to the hardworking of the company workers and personnel by then, as they made the company to gain wide popularity in the sector and hence enabling it to acquire an important position in the sector in Turkey. In 1992 the company expanded its production area to cover a total of 1200 square meters. In 2000, the company gained the status of being a well organized family company and changed its name to NEMUTLU PUMP, CASTING AND ENGINEERING COMPANY. In the same year the company started production of submersible pumps and again due to its high quality and reliable products, it became among the few best companies in the sector within a short time. In 2006, the company shifted its production to its new factory building at Busan Organized Industrial Area where it is currently continuing to produce all its products in this 11,000 square-meter area (divided into 7000 square-meter closed and 4000 square-meter open area). We cast, machine-process and produce all our products and components within our company premises. Current executive director of our company is Mr. Ibrahim NEMUTLU. Our company has always been a follower of technological developments and succeeded in imposing technological changes into its production system. For this purpose, the company has exerted much effort to make sure that it carries out production that copes well with renowned worldwide standards. Under the light of this aim; in 2000, our company acquired ISO 9001-2000 and TSE 11146 certificates, and at the same time completed procedures for acquiring CE certificate.

Brunnenpumpen   [Git »]

Nemutlu Pompa Döküm Müh. San. ve Tic. A.Ş.

Firmamız ana konusu dökümcülük olmak üzere 1975 yılında Nemutlu Döküm ismiyle faaliyetine başlamıştır. Uzun yıllar bu işine yoğun bir şekilde ama kaliteden ödün vermeden devam etmiştir. 1989 yılında firma kendisini büyüterek dik milli pompa ve sondaj işletmeciliği işine başlamış; kalitesi ve kabiliyeti ile çok kısa bir sürede sektörde önemli bir konuma sahip olmuştur. 1992 yılından sonra işletme alanını 1200 metrekareye çıkarmıştır. Firma 2000 yılı başlarında kurumsal bir aile şirketi haline getirilmiştir. Şirketin yeni adı NEMUTLU POMPA DÖKÜM MÜH. SAN. VE TİC.AŞ. olarak tescil edilmiştir. Aynı yıllarda şirket dalgıç pompa imalatına başlamış, yine kısa sürede sektörde kalitesi ve üretim güvencesi ile söz sahibi olmuştur. Firma 2006 yılı ortalarında Büsan Org. San. Böl.sindeki kendi fabrika binasına taşınmıştır. Firmamız şu anda kapalı fabrika alanı 7000 metrekare, açık alanı ise 4000 metrekare olmak üzere 11000 metrekarelik modern bir alanda faaliyetine devam etmektedir. Firmamız kendi ürettiği tüm makinelerdeki parçaları kendisi dökmekte, işlemekte ve üretmektedir.

Our company was established in 1975 under the name of Nemutlu Casting Company undertaking casting as its main business activity at a production area of 400 square meters in Meram industrial area. The company continued, effectively, with the casting activity for many years by observing strict quality measures on its products. In 1989, the company widened its production by investing on vertical shaft turbine pumps and water-well drilling activities. Thanks to the hardworking of the company workers and personnel by then, as they made the company to gain wide popularity in the sector and hence enabling it to acquire an important position in the sector in Turkey. In 1992 the company expanded its production area to cover a total of 1200 square meters. In the beginning of 2000, the company acquired a status of a well organized family company. The company’s name was then registered as NEMUTLU PUMP, CASTING & ENGINEERING CO. LTD. In these same years (2000’s) the company started manufacturing of submersible pumps and again within a short time, it became the market leader in the pump sector. In 2006 the company shifted to its new factory premises at Busan Organized Industrial Area. Our company is now located at its modern factory premises with a total area of 11,000 square meters where 7000 square metres is an enclosed area and 4000 square meters comprises an open area. Our company produces all of the components necessary for the final products within its factory premises including castings, machining and final products.

  [Git »]

NesiShoes

Her Turlu ayakkabi, bot, sandalet ve terlik uretimi, ihracti, Ozel guvenlik ayakkabilari, gunluk ve kostum ayakkabilari

High Quality Shoes, Boots, Sandals, Slippers and Bags with Best Manufacture Prices. More information about us, PLEASE visit our website and send e-mail to us.

  [Git »]

NETİŞ METAL ENERJİ SAN. TİC. A.Ş

FİRMAMIZ 2007 YILINDA NETİŞ GRUP BÜNYESİNDE SEKTÖRÜNE YENİ AÇILIMLAR KAZANDIRMAK İÇİN KURULMUŞ VE KISA ZAMANDA SEKTÖRÜNÜN LİDERİ KONUMUNA GELMİŞ MODÜLER SU DEPOLARI PASLANMAZ BAYRAK DİREKLERİ YOL KORKULUK SİSTEMLERİ AĞAÇ MAZGALLARI GRP DRENAJ KANALLARI İMALATI YAPMAKTAYIZ TÜRKİYE'DE İLK OLARAK MEDİKAL OKSİJEN ÜRETİM VE DEPOLAMA SİSTEMLERİ OLAN DYNOXMED MARKASI İLE ÜRETİM YELPAZESİNE YENİ ÜRÜNLER KATMIŞTIR

NEW OPENINGS WITHIN THE INDUSTRY GROUP COMPANY IN 2007 to give NETİŞ ESTABLISHED AND SHORT POSITION IN THE INDUSTRY LEADER ROAD STONES MODULAR WATER TANKS STAINLESS STEEL FLAG POLES WOOD HANDRAIL SYSTEMS DRAINAGE CHANNELS been produced by our GRP gratings MEDICAL OXYGEN IN THE FIRST GENERATION AND STORAGE SYSTEM WITH DYNOXMED BRAND NEW PRODUCTS has added new range of production

Unsere Branche in 2007 NEU Horizonte geben NETİŞ GROUP ansässiger eine kurze Zeit und STONES branchenführende Position MODULAR WASSERBEHÄLTER EDELSTAHL Fahnenmasten ROAD Handlauf aus Holz SYSTEMS Entwässerungsrinnen durch unsere GFK-Gitterroste hergestellt worden MEDICAL Sauerstoff in der ersten Generation und Storage System mit DYNOXMED brandneue Produkte hat ein neues Produktionsprogramm aufgenommen   [Git »]

NEVBAHAR GIDA SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ.

Baharat İmalatı Ve Paketlemesi.

Spice production and packaging

Gewürzherstellung und Verpackung   [Git »]

NEVZAT GÜZEL-BAŞARAN GÖDENELİ DÖKÜM VE TORNA SANAYİİ

Firmamız 1973 yılındaNevzat Güzel tarafından kurulan bir aile şirketidir. Üretilen parçaların Türkiye genelinde pazarlanması kendi firmamız tarafından yapılmaktadır. Firmamızın üretim konusu; her türlü pik döküm ve Tarım makinalarının döküm parçalarıdır. Özellikle faliyet konumuz ise; Diskaro, Vanvey, Goble ve Mibzer parçaları imalatıdır.Üretimimizde ham madde; tamamen kendi firmamız tarafından yarı mamül (Döküm) haline getirilip yine kendi firmamız tarafından hassasiyetle işlenerek tam mamül (yedek parça) haline getirilmektedir. Firmamız 2000 m² alanda bir adet dökümhane, bir adet imalat olmak üzere iki adet fabrikadan oluşmaktadır.Üretim safhasında makina ve techizat olarak en iyi teknolojiyi kullanmamızın yanı sıra döküm ve imalatta yılların verdiği deneyimde önemli bir rol oynamaktadır. Biz daima en iyiyi yapmaya çalışıyoruz. Ayrca firmamız müşteri istekleri doğrultusunda her türlü özel parçaları da üretme olanağına sahiptir. Tarım Alet ve makinaları yedek parçalarında sizlere en son ve en iyi teknolojiyi sunan firmamız gelişen teknolojiyi ve yeniliği sizlere sunarak en kaliteli hizmeti sunmaya devam edecektir.

Cast iron

Rohguß   [Git »]

NEYYSAN OTOMOTİV KRANK SUPAP GAYD SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.

Motor Supap Gaydları ve Bagaları İmalatı

Engine valve,valve guides and valve seat production

Herstellung von Motorenventilen   [Git »]

Nihal Mühendislik İhracat İthalat Yapı Restorasyon Tic.ve San.Ltd.Şti.

Mühendislik Projeleri, Mimari Projeler, Güçlendirme ve Restorasyon işleri

Engineering Projects and Architectural Projects and Repair and Strenght to process and Restoration process

  [Git »]

Konya Firmalari Listesi - 1 | Konya Firmalari Listesi - 2 | Konya Firmalari Listesi - 3 | Konya Firmalari Listesi - 4 | Konya Firmalari Listesi - 5 | Konya Firmalari Listesi - 6 | Konya Firmalari Listesi - 7 | Konya Firmalari Listesi - 8 | Konya Firmalari Listesi - 9 | Konya Firmalari Listesi - 10 | Konya Firmalari Listesi - 11 | Konya Firmalari Listesi - 12 | Konya Firmalari Listesi - 13 | Konya Firmalari Listesi - 14 | Konya Firmalari Listesi - 15 | Konya Firmalari Listesi - 16 | Konya Firmalari Listesi - 17 | Konya Firmalari Listesi - 18 | Konya Firmalari Listesi - 19 | Konya Firmalari Listesi - 20 | Konya Firmalari Listesi - 21 | Konya Firmalari Listesi - 22 | Konya Firmalari Listesi - 23 | Konya Firmalari Listesi - 24 | Konya Firmalari Listesi - 25 | Konya Firmalari Listesi - 26 | Konya Firmalari Listesi - 27 | Konya Firmalari Listesi - 28 | Konya Firmalari Listesi - 29 | Konya Firmalari Listesi - 30 | Konya Firmalari Listesi - 31 | Konya Firmalari Listesi - 32 | Konya Firmalari Listesi - 33 | Konya Firmalari Listesi - 34 | Konya Firmalari Listesi - 35 | Konya Firmalari Listesi - 36 | Konya Firmalari Listesi - 37 | Konya Firmalari Listesi - 38 | Konya Firmalari Listesi - 39 | Konya Firmalari Listesi - 40 | Konya Firmalari Listesi - 41 | Konya Firmalari Listesi - 42 | Konya Firmalari Listesi - 43 | Konya Firmalari Listesi - 44 | Konya Firmalari Listesi - 45 | Konya Firmalari Listesi - 46 | Konya Firmalari Listesi - 47 | Konya Firmalari Listesi - 48 | Konya Firmalari Listesi - 49 | Konya Firmalari Listesi - 50 | Konya Firmalari Listesi - 51 | Konya Firmalari Listesi - 52 | Konya Firmalari Listesi - 53 | Konya Firmalari Listesi - 54 | Konya Firmalari Listesi - 55 | Konya Firmalari Listesi - 56 | Konya Firmalari Listesi - 57 | Konya Firmalari Listesi - 58 | Konya Firmalari Listesi - 59 | Konya Firmalari Listesi - 60 | Konya Firmalari Listesi - 61 | Konya Firmalari Listesi - 62 | Konya Firmalari Listesi - 63 | Konya Firmalari Listesi - 64 | Konya Firmalari Listesi - 65 | Konya Firmalari Listesi - 66 | Konya Firmalari Listesi - 67 | Konya Firmalari Listesi - 68 | Konya Firmalari Listesi - 69 | Konya Firmalari Listesi - 70 | Konya Firmalari Listesi - 71 | Konya Firmalari Listesi - 72 | Konya Firmalari Listesi - 73 | Konya Firmalari Listesi - 74 | Konya Firmalari Listesi - 75 | Konya Firmalari Listesi - 76 | Konya Firmalari Listesi - 77 | Konya Firmalari Listesi - 78 | Konya Firmalari Listesi - 79 | Konya Firmalari Listesi - 80 | Konya Firmalari Listesi - 81 | Konya Firmalari Listesi - 82 | Konya Firmalari Listesi - 83 | Konya Firmalari Listesi - 84 | Konya Firmalari Listesi - 85 | Konya Firmalari Listesi - 86 | Konya Firmalari Listesi - 87 | Konya Firmalari Listesi - 88 | Konya Firmalari Listesi - 89 | Konya Firmalari Listesi - 90 | Konya Firmalari Listesi - 91 | Konya Firmalari Listesi - 92 | Konya Firmalari Listesi - 93 |