GENMOT GENEL MOTOR STANDART GRANK ŞAFT ENDÜSTRİ SAN. VE TİC. LTD.ŞTİ.
1975 Yılında Motor Rektifiye işi ile Otomotiv sektöründe faaliyete başlayan GENMOT,1980 sonlarına doğru sektörde oluşan aşırı Krank Mili talepleri karşısında Krank Mili üretimine karar vererek çalışmalarına bu yönde ağırlık vermiştir.1987 yılında Türk Otomotiv sektöründe bir ilki başararak Türkiye'nin ilk KRANK MİLİ üretimini gerçekleştirmiştir. 1990 yılına kadar iç piyasa için Krank Mili üretimi yapan firmamız,sürekli büyüme ve gelişme ilkesi doğrultusunda dünya pazarlarına açılmış ve ihracata yönelik çalışmalarına başlamıştır. GENMOT,yurtiçi ve yurtdışı taleplerini karşılayabilmek amacı ile 1994 yılında Konya 2.Organize Sanayi Bölgesinde yaptırılan 3500 m2 kapalı alana sahip yeni fabrikasına taşınarak üretim kapasitesi,ürün çeşidi ve kalitesini artırmıştır. 2000 yılına gelindiğinde ise,ürünlerine olan yoğun talebi karşılamak,müşteri memnuniyeti ve ürün kalitesini artırabilmek için yeni yatırımları hedefleyen GENMOT,2001 yılında Almanya Berlin'deki MERCEDES BENZ Firmasının komple Krank Mili üretim hattını satın alarak mevcut üretim hattını genişletmiştir. 2001 yılında yeni üretim hattının devreye girmesi ile birlikte hedeflerine emin adımlarla ilerleyen GENMOT,kısa süre içerisinde dış pazarlarlarda da iyi bir isim yaparak aranan bir dünya markası olmuştur.2002 yılında "ÖNCE KALİTE" prensibinden hareketle ISO çalışmalarına hız veren GENMOT ISO 9002 TÜV-CERT Kalite Belgesini almış ve Kalitesinin Dünya Standartlarına uygunluğunu tescil ettirmiştir. 2003 yılında artan iç ve dış talepler karşısında kapasite artırımına gitmek zorunda kalan GENMOT, Konya 3.Organize Sanayi Bölgesinde 21.000 m2'lik bir alan üzerinde toplam 14.000 m2'lik kapalı alana sahip tesisinin inşasına başlamıştır. 2004 yılı başlarında kaliteye yaptığı yatırımlar neticesinde ISO 9001:2000 TÜV-CERT Kalite Güvence belgesini almış, 2004 yılı sonunda ise 1,5 yıl gibi kısa bir süre içerisinde inşasını bitirmiş olduğu yeni entegre üretim tesislerine taşınmıştır. Genmot 2007 yılında Tüketici Kalite Ödülü'nü, 2009 yılında İspanya'nın Madrid kentinde 37. International Trophy for Quality (New Millennium Award) ödülünü ve 2010 yılında Quality Summit Award New York 2010 ödülünü alarak gücüne güç katmıştır. 2010 yılı başlarında DIN EN ISO 9001:2008 TÜV-CERT Kalite Güvence belgesini almış ve kalite konusunda yaptığı yatırımlara ara vermeyerek, otomotiv sektöründe kalite standartlarında son noktaya ulaşmış, bu başarısını da ISO/TS 16949:2009 Otomotiv Sanayi Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemleri çalışmalarını başlatarak göstermiştir. Bu gün KRANK MİLLERİ'miz başta Amerika,İngiltere olmak üzere Avrupa, Afrika, Ortadoğu ve Asya ülkelerine ihrac edilmekte olup, talep edilen bir TÜRK MARKASI olmanın haklı gururunu yaşamaktayız...
Adres
3.ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ BÜYÜKKAYACIK MAH. 2 NO'LU SOK. NO: 4 42050 SELÇUKLU-KONYA/TÜRKİYE
Markalar
GENMOT
Kalite belgesi
EN ISO 9001:2008
  • » Krank
Firmaya Mesaj Gönder
Ürünler
  • Krank

Bu firmanin profili toplamda 1350 kez incelenmis.
-16.08.2010 tarihinden bu yana-
  • Bugün : 1
  • Son 7 Gün : 6
  • Son 30 Gün : 23
  • Toplam : 1350
Döviz Kuru
Dolar Alış
:

Dolar Satış
:

Euro Alış
:

Euro Satış
:

Bu site, en iyi 1024x768 çözünürlükte Mozilla Firefox, Internet Explorer 7 ve üzeri tarayıcılarda izlenir.


www.een.kso.org.tr Avrupa İşletmeler Ağı Konya web sitesidir. Bu web sitesinde yer alan bilgiler, sadece bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Bu sitede sunulan bilgilerin doğruluğunu ve güncelliğini sağlamak üzere gerekli dikkat gösterilmiş olmakla birlikte, yayımlanan bilgilerde eksikler, hatalar ve güncelliğini yitirmeler olabilir.Sunulan bilgilerin doğruluğunu ve güncelliğini sağlamak üzere her türlü çaba gösterilmiş olmasına karşın, bu bilgilere dayanarak herhangi bir girişimde bulunulmadan önce gerekli teknik destek alınmalıdır.  Bu web sitesi, mali, hukuki vb. diğer konularda alınabilecek profesyonel danışmanlık hizmeti yerine kullanılmamalıdır. Avrupa İşletmeler Ağı Konya & Konya Sanayi Odası bu bilgilerdeki herhangi bir hata veya eksiklik veya bu bilgilerin kullanılması sonucunda doğacak sonuçlardan sorumlu değildir.
Avrupa İşletmeler Ağı Konya & Konya Sanayi Odası tarafından hazırlanıp bu sitede yayınlanan bilgiler, web sitesi kaynak gösterilmek kaydı ile yayınlanabilir.