KONEKS PİSTON İMALAT SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
1988 yılında kurulan ve bugün 9200 m2 kapalı alana ve 170 personele sahip olan KONEKS PİSTON İMALAT SANAYİİ A.Ş. Ekonomik hayata paralel olarak büyümüş ve bugünlere ulaşmıştır. KONEKS firma olarak dizel ve benzinli motor araçlarının PİSTON ve GÖMLEK imalat sektöründe bilgi birikimi ve güçlü kadrosuyla kendi kulvarında Türkiye'nin önde gelen firmalarından bir tanesidir. Gerek yurt içi, gerekse uluslararası dış pazarlarda fiyat rekabetine uygun olarak ürün kalitesi ile yerini aldığı gibi 2000'den bugüne "EN ISO 9001: 2000" kalite belgesine haiz olarak ürünlerini 50'den fazla ülkeye ihraç etmektedir. KONEKS'in müşterileri tarafından onaylanan genel prensibi "TOPLAM KALİTE & TAM GÜVENCE" dir. Piston ve Gömlek üretiminin yanı sıra Koneks Segman markası ile satışa sunduğu piston segmanlarını Türkiye ve dünya pazarına kendi markası ile ulaştıran KONEKS, tüm birimleriyle hedef müşterilerine koşulsuz ürün memnuniyetini ve satış sonrası destek uygulamalarını taahhüt eder. Ürünlerini Dünya'nın değişik bölgelerindeki müşterilerine Piston, gömlek ve Segman'dan oluşan takım şeklinde ve ayrı olarak pazarlamaktadır. Ağırlıklı alanı Avrupa menşeli binek araba, kamyon, otobüs ve traktörlerdir. Alman ve Japon üretim olan son teknoloji yeni tezgahlarla uluslararası standartlarda üretim yapan KONEKS'in devamlı olarak artan kapasitesi yılda 600.000 takıma ulaşmaktadır. KONEKS'in firma olarak, kaynaklarını geliştirmesi ve büyümesi temel ve kalıcı hedefleri arasındadır. KONEKS tesislerinde yapılan üretim, birincil alüminyum külçe şeklindeki ham madde girişinden sevkıyat aşamasına kadar olan tüm süreçlerde kontrol altında yürütülür. Hammadde temininden başlayarak, tüm üretim proseslerinde ve prosesler arasında tesis edilen organize kontrol sistemi sayesinde sıfır hata ile üretim amaçlanır. Üretimde kullanılan girdiler tedarikçilerden satın alınmış ve şartnamelere uygunlukları muayene ve deneylerle doğrulandıktan sonra üretimde kullanılır. Şartlara uygunluğu belirlenen girdiler ile gerçekleştirilen döküm işleri metal hazırlama ve döküm operasyonları sırasında yapılan muayene ve deneylerle uygun olarak gerçekleştirilir. Dökümü yapılan pistonların kimyasal bileşimi ve mikro yapısı sertifikalı külçeler kullanılarak ve döküm sonrasında ısıl işlem uygulanarak sağlanır. Döküm pistonlar en son teknoloji CNC tezgahlarda işlenerek, ölçü hassasiyeti ve yüzey işleme kalitesi sağlanır. İşleme sırasında her bir operasyonda ara kontroller yapılarak, spesifikasyonlara uygun üretim güvence altına alınır. İşlemesi tamamlanan pistonlar elektrik ölçü aletleri ve deney cihazları ile son kontrole tabi tutularak sevk edilen ürünlerin uygunluğu güvence altına alınır. Son kontrolde uygun bulunan pistonlar üzerine tanımlama ve izlenebilirlik bilgileri markalanır. Kaplamalı olan pistonlar uygun proseslerle kaplanır. Üretimi tamamlanan pistonlar, ürünün bozulmasını önleyecek şekilde ambalajlanarak müşteriye sevk edilir.
Adres
3.ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ T.ZİYAEDDİN CAD.NO:5 SELÇUKLU KONYA
Markalar
Kalite belgesi
  • » Motor Pistonları
  • » Motor Gömlekleri
Firmaya Mesaj Gönder
Ürünler
  • Motor Pistonları

  • Motor Gömlekleri

    Motor Gömlekleri
Bu firmanin profili toplamda 1719 kez incelenmis.
-16.08.2010 tarihinden bu yana-
  • Bugün : 2
  • Son 7 Gün : 7
  • Son 30 Gün : 32
  • Toplam : 1719
Döviz Kuru
Dolar Alış
:

Dolar Satış
:

Euro Alış
:

Euro Satış
:

Bu site, en iyi 1024x768 çözünürlükte Mozilla Firefox, Internet Explorer 7 ve üzeri tarayıcılarda izlenir.


www.een.kso.org.tr Avrupa İşletmeler Ağı Konya web sitesidir. Bu web sitesinde yer alan bilgiler, sadece bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Bu sitede sunulan bilgilerin doğruluğunu ve güncelliğini sağlamak üzere gerekli dikkat gösterilmiş olmakla birlikte, yayımlanan bilgilerde eksikler, hatalar ve güncelliğini yitirmeler olabilir.Sunulan bilgilerin doğruluğunu ve güncelliğini sağlamak üzere her türlü çaba gösterilmiş olmasına karşın, bu bilgilere dayanarak herhangi bir girişimde bulunulmadan önce gerekli teknik destek alınmalıdır.  Bu web sitesi, mali, hukuki vb. diğer konularda alınabilecek profesyonel danışmanlık hizmeti yerine kullanılmamalıdır. Avrupa İşletmeler Ağı Konya & Konya Sanayi Odası bu bilgilerdeki herhangi bir hata veya eksiklik veya bu bilgilerin kullanılması sonucunda doğacak sonuçlardan sorumlu değildir.
Avrupa İşletmeler Ağı Konya & Konya Sanayi Odası tarafından hazırlanıp bu sitede yayınlanan bilgiler, web sitesi kaynak gösterilmek kaydı ile yayınlanabilir.