ARI UN FABRİKASI SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
Bütün büyük medeniyetlerin tarihlerinde buğdaydan öğüterek un elde etmek geniş şekilde yer almaktadır.Değirmencilik en eski endüstri dallarından biridir. Ana öğütme prensibi buğdayı iki değirmen taşır arasında öğütmektir.Bu sert kepeğin buğdaydan ayrılmasını sağlar, daha sonra bu ayrılan endosperm un haline dönüşür. Bu basit teknikten döner sistemli değirmen taşlarına geçişi Avrupa’da Ortadoğu’da , Orta Asya’da ve Uzakdoğu’da daha sonraları oluşmuştur. Hayvan, su ve rüzgar gücünün kullanılmasıyla bu taş değirmenler kapasite olarak daha da büyütülmüştür. Bizim bildiğimiz beyaz un ilk defa 18.yüzyılda Macaristan ve Almanya’da üretilmiştir.Beyaz un, seri şekilde ayarlanan değirmen taşları ile öğütme pasajlarının birlikte dizaynı ile elde edilmiştir. Arı Un, insanlık tarihinin doğal saflığındaki besin kaynağı olan eşsiz un lezzetini günümüzün son teknolojisi ile en üst sağlık standartlarıyla sizlere sunmaktadır.
Adres
ANKARA YOLU ÜZERİ NO: 170 KARATAY KONYA
Markalar
Kalite belgesi
  • » Toprak Burgusu, Aletler
Firmaya Mesaj Gönder
Ürünler
  • Toprak Burgusu, Aletler

Bu firmanin profili toplamda 866 kez incelenmis.
-16.08.2010 tarihinden bu yana-
  • Bugün : 1
  • Son 7 Gün : 7
  • Son 30 Gün : 20
  • Toplam : 866
Döviz Kuru
Dolar Alış
:

Dolar Satış
:

Euro Alış
:

Euro Satış
:

Bu site, en iyi 1024x768 çözünürlükte Mozilla Firefox, Internet Explorer 7 ve üzeri tarayıcılarda izlenir.


www.een.kso.org.tr Avrupa İşletmeler Ağı Konya web sitesidir. Bu web sitesinde yer alan bilgiler, sadece bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Bu sitede sunulan bilgilerin doğruluğunu ve güncelliğini sağlamak üzere gerekli dikkat gösterilmiş olmakla birlikte, yayımlanan bilgilerde eksikler, hatalar ve güncelliğini yitirmeler olabilir.Sunulan bilgilerin doğruluğunu ve güncelliğini sağlamak üzere her türlü çaba gösterilmiş olmasına karşın, bu bilgilere dayanarak herhangi bir girişimde bulunulmadan önce gerekli teknik destek alınmalıdır.  Bu web sitesi, mali, hukuki vb. diğer konularda alınabilecek profesyonel danışmanlık hizmeti yerine kullanılmamalıdır. Avrupa İşletmeler Ağı Konya & Konya Sanayi Odası bu bilgilerdeki herhangi bir hata veya eksiklik veya bu bilgilerin kullanılması sonucunda doğacak sonuçlardan sorumlu değildir.
Avrupa İşletmeler Ağı Konya & Konya Sanayi Odası tarafından hazırlanıp bu sitede yayınlanan bilgiler, web sitesi kaynak gösterilmek kaydı ile yayınlanabilir.