ÖZENLER MOBİLYA VE MERMER İMALAT SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.
İşletmemiz 1992 yılında Adem SARI ve Nevzat SARI önderliğinde Öz-En Mermer atölyesi olarak ticarete başlamış ve daha sonra 1998 yılında kurumsallaşarak, ÖZENLER MOB. MER. İMAL. SAN. TİC. LTD. STİ. Unvan’ını alarak faaliyetini sürdürmektedir. Bulunduğu Kulu ilçesi ve civar ilçelerin ihtiyacı olan mermeri karşılamak için, Kulu Sanayi Bölgesindeki, 6.000m2 arsası üzerine 600m2 kapalı tesisini kurarak bej, traverten, muğla beyazı, kaplan postu mermer bloklarını kesimini yaparak imalata başlamıştır. Bugün kesimini yaptığı bej, traverten, muğla beyazı, kaplan postu ile basamak, denizlik, küpeşte, döşeme ve diğer mermer çeşitleriyle bölge inşaat sektörüne ve bölge ekonomisine katkı sağlamaktadır. Şuan fabrikamızda bulunan 2 adet blok kesme ve diğer yan makinelerle yıllık 45.000m2 plaka mermer üretimi yapma kapasitesine sahiptir. Bununla Kulu ilçesi ile çevre ilçe ve kasabaların önemli ölçüde mermer ihtiyacını karşılamaktadır. Firmamız önümüzdeki yılar içerisinde planları, makine alt yapısını modernize ederek, üretim ve kalitesini artırarak gerekli olan kalite belgelerini alarak ihracat yapmayı hedefleri arasına alıp. Bunun için gerekli olan alt yapı çalışmalarına başlamış olmaktadır. Firmamız 2010 yılında ilk ihracatı, yapmayı planlamaktayız. Firmamız şuan yapmış olduğu, üretimin %70 bire bir, inşaatlarda uygulamalı olarak firmamız tarafından tüketilmektedir. Geri kalan % 30 üretimini ise, diğer atölyelere ve müteahhitlere satmaktadır. Maalesef, içinde bulunduğumuz ekonomik kriz ve piyasalardaki daralmadan dolayı 2 yıldır fabrikamız tam kapasite ile çalışamamaktadır. Ancak şuan sadece kapasitesinin % 60 ile faaliyet göstermektedir. Geri kalan % 40 kapasiteyi ise, faaliyete geçirerek diğer illere ve ihracatla değerlendirmeyi planlamaktayız. Ayrıca piyasadan temin ettiğimiz granit plakalarla bina dış cephe kaplama, mutfak tezgahı ve diğer uygulamalarıyla firmamız kendine ek iş sahası oluşturmuştur.
Adres
KEMALİYE MAH.KONYA YOLU KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ KULU KONYA
Markalar
Kalite belgesi
  • » Mermer Kesim İşleri.
Firmaya Mesaj Gönder
Ürünler
  • Mermer Kesim İşleri.

Bu firmanin profili toplamda 1035 kez incelenmis.
-16.08.2010 tarihinden bu yana-
  • Bugün : 1
  • Son 7 Gün : 5
  • Son 30 Gün : 24
  • Toplam : 1035
Döviz Kuru
Dolar Alış
:

Dolar Satış
:

Euro Alış
:

Euro Satış
:

Bu site, en iyi 1024x768 çözünürlükte Mozilla Firefox, Internet Explorer 7 ve üzeri tarayıcılarda izlenir.


www.een.kso.org.tr Avrupa İşletmeler Ağı Konya web sitesidir. Bu web sitesinde yer alan bilgiler, sadece bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Bu sitede sunulan bilgilerin doğruluğunu ve güncelliğini sağlamak üzere gerekli dikkat gösterilmiş olmakla birlikte, yayımlanan bilgilerde eksikler, hatalar ve güncelliğini yitirmeler olabilir.Sunulan bilgilerin doğruluğunu ve güncelliğini sağlamak üzere her türlü çaba gösterilmiş olmasına karşın, bu bilgilere dayanarak herhangi bir girişimde bulunulmadan önce gerekli teknik destek alınmalıdır.  Bu web sitesi, mali, hukuki vb. diğer konularda alınabilecek profesyonel danışmanlık hizmeti yerine kullanılmamalıdır. Avrupa İşletmeler Ağı Konya & Konya Sanayi Odası bu bilgilerdeki herhangi bir hata veya eksiklik veya bu bilgilerin kullanılması sonucunda doğacak sonuçlardan sorumlu değildir.
Avrupa İşletmeler Ağı Konya & Konya Sanayi Odası tarafından hazırlanıp bu sitede yayınlanan bilgiler, web sitesi kaynak gösterilmek kaydı ile yayınlanabilir.